Kasa biletowa w USA: musical Mean Girls dominuje, imponuje Hanuman, gdzie jest Aquaman 2

Styczeń w kinie: Długo oczekiwany musical Mean Girls dominuje na ekranach, obalając oczekiwania i udowadniając, że plastik jest fantastycznie opłacalny. Tymczasem potężny Hanuman skacze wysoko, intrygując publiczność na całym świecie swoim urzekającym widowiskiem mitologicznym. Jednak wśród aplauzu pojawia się trwające pytanie w kinach multipleks: Gdzie jest Aquaman? Film z udziałem Jasona Momoa znacząco spadł w rankingach. Na słodszej nucie Wonka z Timothée Chalamet osiągnął miły kamień milowy na box office. Fantasy musical przekroczył granicę 500 milionów dolarów w światowej sprzedaży biletów.

Raport z kasy biletowej (©Paramount/Courtesy Everett Collection/IMDB) Raport z amerykańskiej kasy biletowej z 15 stycznia Przeczytaj także: Dzień Martina Luthera Kinga Jr.: Historia, znaczenie, wszystko o tym styczniowym święcie

Sezon wyprzedaży na Amazonie już tu! Szał na zakupy i oszczędzaj teraz!

Kliknij tutaj Mean Girls zaczyna mocno w święta Nowe spojrzenie na przebojowy film z 2004 roku, w którym początkowo wystąpiła Lindsay Lohan, przynosi imponujące dochody dla remaku Mean Girls w wykonaniu Paramount, z debiutem na poziomie 28,0 miliona dolarów. Oznacza to wzrost o 14% w porównaniu z oryginalnym Mean Girls z 2004 roku, który zarobił 24,4 miliona dolarów.

Międzynarodowe dochody z kasy Hanumana Hanuman, z udziałem Teja Sajji, przekroczył oczekiwania i odniósł sukces na box office.

Film o superbohaterze w reżyserii Prasanth Varmy miał premierę 14 stycznia. W Indiach zarobił 13 krore netto w krajowej kasie biletowej i brutto 15,34 krore. Film zdobył także 7 krore z zagranicznego rynku. Do końca drugiego dnia łączne międzynarodowe dochody wyniosły 22,34 krore brutto (26,95,477 $).

Pasiek Beekeepera pierwsze miejsce Podczas gdy Expendables Jasona Stathama zmagali się, osiągając do tej pory żywotny zysk w wysokości 16,7 miliona dolarów, nowy thriller akcji MGM miał znacznie bardziej udany start, wchodząc na ekrany z otwarciem na poziomie 16,8 miliona dolarów. Oznacza to znaczny postęp, więcej niż podwajając debiut poprzedniego filmu o wartości 8,0 miliona dolarów.

Wonka spada, ale imponuje Panując na szczycie box office przez ponad miesiąc, Wonka przyniósł 176,2 miliona dolarów w kraju i 329,1 miliona dolarów za granicą, co daje łącznie 505,3 miliona dolarów na całym świecie. Film, który Warner Bros. wyprodukował przy budżecie 125 milionów dolarów, to udana interpretacja ukochanej powieści Roalda Dahla „Charlie i fabryka czekolady”.

Aquaman and the Lost Kingdom spada na szóste miejsce Mimo początkowych wyzwań i kontrowersji film o superbohaterze Jasona Momoa zyskał impet na początku stycznia. Jednak w czwartym tygodniu kontynuacji superhero Warner Bros. doświadczyła spadku o 50%, zarabiając 5,2 miliona dolarów. Kingdom uzbierał 108,2 miliona dolarów w ciągu 24 dni, co jest poniżej oryginalnego Aquamana w tym samym punkcie premiery.

Night Swim Najnowszy horror Universal i Blumhouse miał wolny start w kinach, zarabiając tylko 11,7 miliona dolarów w debiucie, co jest poniżej zazwyczaj udanych filmów grozy Blumhouse. W ten weekend film zmierzał w dół, tracąc znacznie, tylko 4,6 miliona dolarów. Oznacza to, że jego obecność w kinach jako straszny film może być krótkotrwała.

Źródło: www.hindustantimes.com