IRS (Internal Revenue Service) вzięło ponad 500 milionów dolarów zaległego podatku od zaległych milionerów.

Milionerzy, którzy byli zalegali ze swoimi podatkami, już zapłacili pół miliarda dolarów, aby być na bieżąco z IRS, gdy agencja zaostrza egzekwowanie przestrzegania podatków na najwyższym poziomie.

W piątek IRS przedstawiło nowe liczby dotyczące kwoty zaległych podatków opłaconych przez milionerów od czasu zwiększenia kontroli IRS w 2022 roku wobec firm i nadzorów podatkowych superbogatych.

Funkcjonariusze IRS powiedzieli, że zebrali dodatkowe 360 milionów dolarów od milionerów z co najmniej 250 000 dolarów zaległych podatków. To następuje po październikowym ogłoszeniu przez IRS, że od bogatych rodzin odzyskano 160 milionów dolarów zaległych podatków.

To razem 520 milionów dolarów – i silny początkowy zwrot z inwestycji na wielomiliardowym przepływie środków, zgodnie z komisarzem IRS Dannym Werfelem.

„Widzimy istotne wstępne oznaki, że nasze zwiększone nadzór… ma natychmiastowy wpływ”, powiedział Werfel dziennikarzom w czwartek. Zauważył również, że IRS kontynuuje nowe audyty firm i bogatych partnerstw.

Jest niepewna przyszłość dla części pieniędzy związanych z twardszym stanowiskiem.

Ustawa o Redukcji Inflacji z 2022 roku upoważniła IRS do uzyskania 80 miliardów dolarów przez dziesięciolecie. Ponad połowa tych pieniędzy miała być przeznaczona na przywrócenie opadającego egzekwowania podatków od firm, partnerstw i bogatych rodzin.

Werfel i administracja Bidena zobowiązali się nie zwiększać stawek audytów dla rodzin zarabiających poniżej 400 000 dolarów rocznie.

Ale w ramach umowy mającej na celu podniesienie limitu zadłużenia, Biały Dom zgodził się z republikańskimi negocjatorami z Izby na przekierowanie 20 miliardów dolarów gdzie indziej. Część nowej potencjalnej umowy w celu uniknięcia częściowego zamknięcia rządu 19 stycznia przyspieszyłaby wycofanie tych 20 miliardów dolarów.

Szybkie wycofanie 20 miliardów dolarów nie wpłynęłoby na ulepszenia IRS i na zaostrzenie kontroli na wysokim szczeblu do późniejszych lat tej dekady, powiedział Werfel.

Ale to są dobrze wydane pieniądze na egzekwowanie i lepszą obsługę klienta, dodał. „Aby ten postęp trwał, musimy utrzymać niezawodne, stałe coroczne przyznanie funduszy dla naszej agencji, a także utrzymać finansowanie ustawy o redukcji inflacji”, powiedział Werfel w czwartek.

Są pytania dotyczące finansowania na przyszłość, ale również pytania, na które trzeba szybko znaleźć odpowiedzi.

Sezon składania zeznań podatkowych rozpoczyna się 29 stycznia, a finansowanie IRS może dojść do ściany 2 lutego bez nowej umowy budżetowej. Chociaż ludzie będą w stanie złożyć zeznania podatkowe za rok 2023 w przypadku braku finansowania, Werfel zauważył, że zamknięcie rządu nigdy nie miało miejsca w trakcie sezonu składania zeznań podatkowych.

„Zamknięcia są bardzo uciążliwe”, powiedział, dodając później, że spotkanie się z jednym teraz „zwiększyłoby ryzyko, że nie będziemy mieli tak płynnego sezonu składania zeznań, jak zamierzamy”.

Źródło:www.marketwatch.com