Mój tata musi wziąć kredyt, ale Sallie Mae nie chce go uwolnić jako współkredytodawcę na moim kredycie studenckim w wysokości 153 000 dolarów. Co możemy zrobić?

Założyłem, że jest to federalna hipoteka, ponieważ uważam, że udzielali różnych rodzajów pożyczek. Zacząłem ponownie spłacać oprocentowany kredyt hipoteczny w wysokości 153 000 USD we wrześniu 2022 r., podczas gdy mój tata spłacał pożyczkę główną, a stabilność była podwyższona. Wyeliminowali spłaty odsetek po tym, jak wystosowano szereg wezwań, aby stabilność nie uległa zmniejszeniu.

Mój tata próbuje kupić zupełnie nowy dom, a Sallie Mae nie skreśli go z kredytu hipotecznego, chociaż stwierdził, że musi zostać tylko dlatego, że był współsygnatariuszem przez pierwsze 12 miesięcy po tym, jak musiałem zacząć zarabiać. Sallie Mae w żadnym wypadku nie przekazała nam żadnej potwierdzającej to dokumentacji. Kredyt hipoteczny dla ucznia powstrzymuje go przed zakupem kredytu hipotecznego. Jakie są nasze i jego wybory?

Były student i zmartwiony syn

Zobacz także: Moja siostra jest właścicielką nieruchomości na Hawajach, ale odmawia sporządzenia testamentu. Jeśli umrze, czy nasze przyrodnie rodzeństwo coś odziedziczy?

„Chcesz uniknąć sytuacji, w której nie wywiążesz się ze zobowiązań, a twój tata będzie musiał cię wpłacić kaucją, albo nie wywiążesz się z umowy i nie będziesz już miał go jako współsygnatariusza”.

Ilustracja MarketWatch

Drogi Były Studentze,
Niestety, jednym czynnikiem jest Sallie Mae
SLM,
-0,48%
otrzymałeś, nie bierz pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy zabrać ojca jako współsygnatariusza hipoteki studenckiej, czy nie, jest to jego chęć zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Kredytobiorcom, którzy nie spłacają zadłużenia z tytułu pożyczki studenckiej, mogą grozić lata surowych kar: mogą otrzymać odliczenia od zwrotu podatku, a nawet uzyskać korzyści z Ubezpieczenia Społecznego i wynagrodzenie w celu spłaty kredytu hipotecznego. Biuro Ochrony Finansów Konsumentów ma informacje dla cosignerów, a także czynniki do analizy, z których wynika, że nie mniej niż 1/4 cosignerów zarabia nie mniej niż jedną rekompensatę z tytułu pożyczki studenckiej. Dlaczego ci to wszystko mówię? Ponieważ pożyczkodawcy zdejmą cosignera z kredytu hipotecznego, gdy wszystkie jego sytuacje zostaną spełnione.

Podpisanie kredytu hipotecznego dla uczniów wiąże się z niebezpieczeństwami. Każdy może znaleźć się w purpurze po niespłacie studenckiego kredytu hipotecznego – i nie ma powodu sądzić, że nie jest to czyjeś dziecko, tata czy mama. Tak naprawdę jedna trzecia niespłacanych pożyczek studenckich jest w posiadaniu dłużników w wieku co najmniej 50 lat, choć zgodnie z obecnym stanem wiedzy, starsi dłużnicy stanowią około 20% federalnych dłużników hipotecznych dla uczniów. Akceptowanych jest tylko 10% celów wypuszczenia na rynek przez cosignera, CFPB jest obecne w jednym innym badaniu, więc twój ojciec nie jest sam w dążeniu do eliminacji.

W ramach grzeczności skontaktowałem się z Sallie Mae w sprawie Twojego listu, aby sprawdzić, czy może on przedstawić dodatkowy odbiór, a rzecznik poinformował mnie, że przedstawia on wyłącznie osobiste pożyczki studenckie i oferuje klientom szereg informacji, stwierdzających, że w trakcie kurs użytkowy. Dodatkowo przytoczył zakres swojego ubezpieczenia związany z uruchomieniem cosignera, który stwierdza, że „możesz ubiegać się o zwolnienie swojego cosignera z otwartej i aktywnej pożyczki po ukończeniu studiów lub ukończeniu certyfikatu, dokonaniu 12 terminowych spłat kapitału i odsetek oraz spełnieniu określonych wymagań kredytowych .”

Sallie Mae nie udzielała pożyczek federalnych od 30 czerwca 2010 r., jak potwierdziła firma, ani nie jest podmiotem obsługującym federalne pożyczki dla uczniów. Mark Kantrowitz, autor książek „Jak ubiegać się o większą pomoc finansową dla uczelni” i „Kto kończy studia? Kto tego nie robi?” mówi, że osoby próbujące odebrać cosignera mogą zyskać dodatkową przewagę, jeśli upewnią się, że prawidłowo przetwarzają swoje spłaty i prośby. Nie twierdzę, że robisz to źle, ale mówię, że jest to naprawdę skomplikowany proces.

Upewnij się, że ustawiłeś właściwy identyfikator kredytu hipotecznego. odpowiednią ilość czeków, aby nie zostały wykorzystane na niewłaściwym koncie, mówi. „Istnieje również kwestia nakazu złożenia wniosku o płatność, w przypadku którego płatności naliczane są w pierwszej kolejności naliczonych, ale niezapłaconych odsetek, a nie kwoty głównej, a pożyczkobiorcy uważają, że mogą nalegać, aby płatności dotyczyły kwoty głównej. Nawet pożyczki federalne w pierwszej kolejności spłacają odsetki, a pożyczkobiorcy nie mają w tej kwestii wyboru. Nie zdają sobie również sprawy, że jeśli odsetki są kapitalizowane, nie ma różnicy pomiędzy płatnościami dotyczącymi odsetek lub kwoty głównej”.

„Wreszcie opcje zwolnienia przez cosignera nie są częścią weksla, więc zależą wyłącznie od uznania pożyczkodawcy” – mówi Kantrowitz. „W szczególności wszyscy pożyczkodawcy oferujący zwolnienie cosignera chcą, aby płatności dokonywał pożyczkobiorca, a nie cosigner. W końcu, gdy tylko cosigner zostanie zwolniony z pożyczki, czeki cosignera ustaną, a pożyczkobiorca nie wywiąże się ze zobowiązań. Kredytodawcy chcą mieć pewność, że pożyczkobiorca jest w stanie spłacić dług. Śledzą zatem źródło płatności”.

Istnieją — w zamyśle — metody „oszukiwania” systemu przez nieuczciwych dłużników. „Jeśli cosigner chce działać podstępnie, może dokonać płatności na rzecz pożyczkobiorcy, który następnie dokona płatności na rzecz pożyczkodawcy, a pożyczkodawca nie będzie ani trochę mądrzejszy” – mówi.

Jednak pożyczkodawcy sprawdzają również dochody, poziom zadłużenia do dochodu, czas trwania zatrudnienia, historię płatności i wyniki kredytowe przed zwolnieniem cosignera z pożyczki. Jeżeli pożyczkobiorca nie spełni któregokolwiek z tych kryteriów, zezwolenie współsygnatariusza nie zostanie zatwierdzone.

Chcesz trzymać się z daleka od scenariusza, w którym możesz nie wywiązać się z umowy, a twój tata będzie musiał cię wykupić za kaucją, albo możesz nie wywiązać się z umowy i nie masz go jako współsygnatariusza. Jak doniosła moja koleżanka Jillian Berman, obrońcy klientów i dłużnicy od dawna narzekali, że taka strategia wobec asortymentu długów studenckich może być nadmiernie represyjna i wepchnąć dłużników w znacznie bardziej ekstremalną nędzę finansową. Moja rekomendacja – zarówno pieniężna, jak i moralna – jest nudna. Postępuj zgodnie z zasadami. Krzyżuj „t” i kropkuj „i”, a twój ojciec może zostać uruchomiony jako cosigner twojego studenckiego kredytu hipotecznego, gdy jest to jedna z największych ciekawostek ze wszystkich trzech wydarzeń: Ty, twój tata i Sallie Mae.

Wszelkie pytania dotyczące kwestii finansowych i moralnych można wysyłać do The Moneyist e-mailem na adres qfottrell@marketwatch.com oraz obserwować Quentina Fottrella na X, platformie znanej wcześniej często jako Twitter.

Sprawdź osobistą grupę Moneyist na Facebooku, miejsce, w którym szukamy rozwiązań dla najtrudniejszych punktów gotówkowych w życiu. Zadawaj pytania, informuj mnie, o czym chcesz dowiedzieć się więcej, lub zapoznaj się z najnowszymi felietonami Moneyist.

Moneyist żałuje, że nie może odpowiadać na pytania indywidualnie.

Poprzednie artykuły Quentina Fottrella:

Mój kumpel odkrył, że miał córkę organiczną 60 lat temu. Czy ona – lub jej domownicy – mają oświadczenie dotyczące jego majątku?

Chciałabym mieć więcej czasu dla mojego nowego syna, jednak mój mąż nie pracuje. Czy powinienem rzucić pracę i zanurzyć się w sześciocyfrowym funduszu wiary?

Moja matka i ojciec chcą spłacić mój kredyt hipoteczny o wartości 200 000 dolarów i przenieść go na czynsz. Mówią, że będę winien mojej siostrze 100 000 dolarów. Czy to zgodne z prawdą?

Źródłowa strona internetowa: www.marketwatch.com